Srečanje mož, očetov in sinov

Vabilo na 1. vseslovensko srečanje mož, očetov in sinov “Tukaj sem, pošlji mene”

Ime srečanja: 1. vseslovensko srečanje mož, očetov in sinov pri sv. Jožefu v Ljubljani
Naslov srečanja: Tukaj sem, pošlji mene
14. aprila 2018 pri Sv. Jožefu v Ljubljani

Spoštovani možje, povabljeni, da se  skupaj utrdimo v svoji resnični identiteti Božjih sogovornikov in  sodelavcev. Kot takšni smo poslani zajeti vsakogar in vse v eno veliko  Božjo družino sinov in hčera. Življenje nam je podarjeno, da bi ga kot  dragocen dar razdelili z brati in sestrami. Le tako vse kar delamo in  živimo postaja večno.
Dobrodošli vsi možje, člani moških skupin znotraj Cerkve, vsi, ki bi  takšne skupine radi ustanovili v svojih župnijah, vsi, ki v srcu dobro  mislite in vam ni vseeno kaj postajamo današnji moški.
P. Vili

Zaradi lažje organizacije prosimo za prijavo na srečanje:
Klikni na :
PRIJAVA

Razlaga naslova: Bog ki  me pošilja, vsak hip, prav tam, kjer sem. Bog je osebna ustvarjalna  moč, ki pošilja, če jaz hočem. Nisem robot, ki ga Bog uporablja brez  njegovega privoljenja. Poslan sem, da živim kot oseba za skupno dobro.  Oseba pa pomeni, da sem jaz za druge in drugi zame, jaz v drugih in  drugi v meni. Vsak dan sem poslan k družini in tudi v ljubeč odnos do  sebe. Poslan sem, kakor je bil Jezus, ki je pokazal, da je Bog Oče  ljubezen in ne sadistični Zeus, ki se igra z ljudmi. To je glavno  poslanstvo. Življenje je poslanstvo: postati Božji sogovornik in  sodelavec; sprejeti dar Božjega življenja in ga podariti naprej;  soustvarjati z Bogom življenje v sedanjem trenutku, biti oče, mož, sin,  ustvarjalec. Vse to je poslanstvo. Bog mi ga je zaupal in računa name in  na moj odgovor.

PROGRAM:

09.30—11.00: SV.MAŠA: NADŠKOF ZORE IN SOMAŠEVALCI

11.00—12.30: UVODNO PREDAVANJE: p. dr. Vili Lovše

12.30—13.30: POGOVOR PO MALIH SKUPINAH

13.30—14.30:  KOSILO

14.30—16.00: TRI DELAVNICE S POGOVOROM NA TEMO POSLANSTVA MOŠKIH

1.) Dr. Jože Plut-Šorc, duhovnik:  – “Poslan kakor bojevnik ali vojak?”

2.) Tino Mamić – profesor zgodovine in dipl. novinar: “Moški – ogrožena vrsta?”

3.) Tri pričevanja na temo: “Kako živim svoje poslanstvo moža, očeta in sina?”

Kako živim svoje poslanstvo očeta, kristjana, Slovenca? Robert Novak
Kako živim svoje poslanstvo moža, kristjana, Slovenca? Luka Mavrič
Kako živim svoje poslanstvo kot sin, samski moški, kristjan, Slovenec? Rok Kranjc

16.00—16.30: ZAKLJUČEK