Spominska slovesnost ob 100. obletnici konca prve svetovne vojne

Spominska slovesnost ob 100. obletnici  konca prve svetovne vojne bo v  soboto, 27. oktobra 2018, ob 17. uri na  Sveti Gori. Sveto mašo za vse  padle in umrle na soški fronti in v prvi  svetovni vojni bo daroval  koprski škof msgr. dr. Jurij Bizjak.

K  somaševanju so povabljeni vojaški ordinariji držav, ki so nastale po   razpadu Avstro-Ogrske in so se v letih 1915–17 bojevali v dvanajstih   bitkah soške fronte, vojaški ordinarij Republike Italije, predstav­niki   cerkva in verskih skupnosti, ki so na soški fron­ti imele svoje  kurate,  ter predstavniki cerkvenih in civilnih oblasti v Republiki  Sloveniji.

Pred spominsko sveto mašo  bo ob 15. uri v ba­ziliki nastopil Orkester  Slovenske vojske, pri  sveti maši bo pel mešani pevski zbor iz Levpe,  takoj po sveti maši pa  bo v baziliki nastopil moški pevski zbor Razpotje  s sporedom pesmi v  jezikih različnih narodov.

Deli naprej: