Nedelja Svetega pisma

27. januarja 2019 bomo v Cerkvi na Slovenskem že 30. obhajali nedeljo Svetega pisma. Geslo letošnje nedelje je Na poti z Besedo in  je vzeto iz evangeljske pripovedi o emavških učencih (Lk 24), ki jo je  papež v zaključnem dokumentu sinode o mladih predstavil kot temeljno  podobo, ki naj usmerjala delo Cerkve za mlade.

Božja beseda nas po Svetem pismu spremlja v naših vsakdanjih  situacijah. Besede ni mogoče spoznati samo preko razpravljan in  pogovorov, temveč je potrebno sprejeti vabilo in stopiti z njo na pot  konkretnega vsakdanjega življenja.

V letošnjem letu želimo posebno pozornost posvetiti bralcem Božje  besede v bogoslužju. Ti so še posebej poklicani in izbrani, da na tak  način posredujejo Božjo besedo, da se bo lahko dotaknila src  poslušalcev, tudi mladih, in bodo mogli v njej prepoznati Božji nagovor  zase in za Cerkev danes.

Srečanje za koprsko škofijo bo v nedeljo 27. januarja na škofijski gimnaziji v Vipavi ob 15.00. Predavanje bo imel škof msgr. dr. Jurij Bizjak.