Preskoči na vsebino

Video posnetek dneva družabnosti in škofov nagovor duhovnikom najdete na  tej povezavi.

Pridiga škofa Jurija na praznik Marijinega Vnebovzetja

Koprski škof Jurij Bizjak je na praznik Marijinega vnebovzetja dopoldne slovesno mašo daroval v romarski cerkvi Logu pri Vipavi. Poudaril je, da je v sedanjem času našim družinam potreben zlasti trojni duh: duh molitve, duh odpuščanja, duh veselja. „Kaj pomaga toliko lepih uspehov in dragocenih dosežkov, če pa je doma vse narobe in svojega veselja nimaš s kom deliti. V družini se najprej in najlepše bridkost porazdeljuje, veselje pa podvaja.“

Celotno pridigo si lahko preberete tukaj.

M E S E C    A V G U S T

50 let mladinskih tednov duhovnosti v Stržišču

V nedeljo, 23. avgusta, bo na Sveti Gori nad Gorico potekalo srečanje z zahvalno mašo za 50 let mladinskih tednov duhovnosti v Stržišču.

Na srečanje ob 11. uri in sveto mašo ob 14.15 lepo vabljene vse generacije udeležencev stržiških tednov.

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

Sinji Vrh, 17. -  21. avgust 2015

Četrtek, 20.8. - DAN ODPRTIH VRAT

Geslo kolonije in prodajnih razstav 2015/2016:

»Veselite se življenja!«

Od 17. do 21. avgusta bo na Sinjem vrhu nad Ajdovščino potekala 21. mednarodna likovna
kolonija Umetniki za karitas pod geslom »Veselite se življenja«. Izkupiček prodanih del bo
šel v »Sklad Bogdana Žorža za pomoč otrokom«.

Dan odprtih vrat bo 20. avgusta, ki se bo
ob 18. uri zaključil s kulturnim programom in predstavitvijo nastalih del. Umetnike in
obiskovalce bo nagovoril koprski škof dr. Jurij Bizjak in ajdovski župan Tadej Beočanin.
Natopili bodo mladi z Gore in Komorni zbor Grgar – Nova Gorica pod vodstvom Andreja
Filipiča. Razstavljena dela bodo v ateljeju na Sinjem vrhu na ogled do konca septembra.

Več o sami koloniji si lahko preberete tukaj.

. . . . .

M E S E C    S E P T E M B E R